Hakkımızda

İSD Makina 03.12.2020 tarihinde Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde kurulmuş ve fiili olarak çalışmalarına başlamıştır. Firma İskender Salih Dinçer tarafından kuruldu ve Ltd. Şti. olarak endüstriyel makina ve ekipmanlar konusunda bakım, iyileştirme , geliştirme faaliyetleri ile kısa sürede sektörde yaptığı işler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Bir Kariyer

İskender Salih Dinçer 1969 İzmit doğumludur. İlk,Orta ve Lise tahsilini İzmit’te tamamlamıştır. İzmit Endüstri Meslek Lisesi Torna/Tasfiye Bölümünü başarı ile bitirdikten sonra eğitim hayatına Erciyes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Makine bölümünde devam edip tahsilini tamamlamıştır. Akabinde 1992 yılında eski adı Pirelli şimdiki adı Prometeon Lastik Fabrikasında mekanik bakım teknikeri olarak çalışmıştır. Farklı bakış açısı ve problem çözüm konusundaki yaklaşımı ile kısa süre de fark oluşturmuştur.2018 yılında Prometeon şirketinden emekli olmuş ve 2 yılı aşkın süre ile İSD firmasının temellerini atıp sektörde fiilen çalışmaya başlamıştır.

Küçük Adımlardan Büyük İşlere..

Firma Lastik sektörü,Saç Sektörü v.b olmak üzere farklı dallarda mekanik çözümler üretmektedir. Firmamız şuan da Pirelli, Kolsan ,Galva,Özka,Hexarob,ATK Bant,Pro Kablo v.b işletmeleri ile anlaşmalı olarak çalışmaya başlamıştır.

Firmamız iki atölyede hizmet vermekte olup atölyelerimiz 200 m2 ve 360 m2 büyüklüğündedir. 200 m2 atölyede talaşlı imalat ve endüstriyel  bakımları, tambur(drum),Robot Fikstür, tüm pompa grupları, redüktör bakımları, piston bakımları ve onarımları icra edilmektedir.

İkinci Atölyemiz de Şase İmali,Kaynak ve Montaj İşleri Yapılmaktadır.

Kurumsal
Faaliyet Alanları
Hizmetlerimiz
Menü